Test, ktorý ti prezradí skutočný vek tvojho tela.

Kedy je človek skutočne starý? Keď má 35 alebo 50 rokov? 

Zdravý a vitálny človek bude mať telo mladšie ako je jeho skutočný vek. Získať mladšie telo je aj cieľom ájurvédy a vy tým získate lepšie zdravie.

Anglický vedci zistili, že náš aktuálny vek v skutečnosti nie je  totožný s vekom nášho tela.

Na porovnanie staršie testy celebrit: Madonna mala 50 rokov a jej telo vyzeralo na 35 rokov alebo  telo vtedy 25 ročnej Britney Spears vyzeralo na 30 rokov.  

Otestujte aké staré je vaše telo v skutočnosti, a to nezávisle od vašeho momentálneho veku.
 

Ja a ajurvéda a ako sme sa skamarátili.

studio - session - Zdenka Vaska_15.jpg

Všetko to začalo detstvom, pred viac ako 20 rokmi.

Pamätám si osudný deň, keď mi mama nakázala, aby som jej čítala knihu. Vraj si mám precvičiť čítanie. To mi bolo asi 7 rokov.

Začala som čítať a mama do mňa skákala. Čo to čítaš, to tam vôbec nie je napísané. VYMÝŠLA SOM SI. Áno, vymýšlala som si, lebo som NEVIDELA prečítať tie malé písmenka.

Na druhý deň sme išli s mamou k očnej lekárke a tam NASTAL ŠOK.

Šedý zákal na oboch očiach

 Zistili mi šedý zákal, ktorý  sa výnimočne vyskytuje u malých detí, skôr je to starecká choroba. Nakoľko sa zákal šíril veľmi rýchlo, bola som poslaná k špecialistom do Banskej Bystrice, kde v tej dobe boli najlepší odborníci aj sám uznávaný Mudr. Milan Izák, ktorý ma niekoľko krát operoval.

 

Umelé šošovky

Ano, bolo treba operáciu a nielen jednu,bolo ich viac. Najprv mi bolo povedané, že postačí laser. Doktorka mamu prehovorila, že lepšie bude voperovať UMELÉ ŠOŠOVKY do oboch očí, pretože zákal sa zvykne opäť vrátiť. 

Šedý zákal sa operuje, až keď už skoro nič nevidíte. V škole som sedela v prvej lavici, mala som 4 okuliare na očiach a nevidela som nič, čo je napísané na tabuli, či v knihe. Nevidela som riadky v zošite. Mama mi obťahovala riadky perom, aby som sa ako tak trafila na riadok pri písaní. Nevidela som čítať učivo a naučiť sa, čo bolo treba. Tým sa pre mňa ŠKOLA STALA NOČNOU MOROU. Musela som denne riešiť hlúpe poznámky spolužiakov alebo vysvetlovať učiteľom prečo nemôžem čítať či písať v škole.

Chodila som do školy a celý druhý ročník som iba presedela v škole a počúvala. Mama mi čítavala a učila sa so mnou. Nemohla som písať diktáty. Aj tak som písala z kopca, lebo riadky som ani perom obtiahnuté nevidela. Vlastne už si ani nepamätam za čo ma známkovali, keď som v škole len sedela ak 5 peňazí.

 

Letné prázdniny neboli pre mňa oddychové ako mali iné deti

Cez leto som išla na svoju prvú operáciu. V treťom ročníku sa mi už darilo trošku lepšie, kedže jedno oko bolo už operované.

Takto som chodila rok čo rok, každé leto na operácie oči. Raz jedno oko, potom druhé a tak stále dokola. Letné prázdniny boli pre mňa preplakané. Každé leto ma čakala nemocnica a operácia. Bála som sa každej jednej operácie a toho ako mi zas bude niekoľko dni zle od narkózy.

Bolo ma treba operovať viac krát, pretože mladý detský organizmus sa bránil proti umelým šošovkám. Telo bralo umelé šošovky ako CUDZIE TELESO. Stále dokola sa mi vytvárali na očiach perličky, ktoré bránili  videniu.

Jedno leto, keď som mala ísť na ďalšiu operáciu (už ani neviem, ktorá to bola v poradí) som sa modlila a PROSILA O ZÁZRAK, aby som nemusela ísť na operáciu.

Moja prvá pozitívna ajurvédska skúsenosť

 Tu som získala svoju prvú ajurvédsku skúsenosť ešte ako dieťa. (To, že to bola ajurvédska skúsenosť som sa dozvedela až neskôr, v škole ajurvédy, keď sme preberali zrakové ochorenia).

Mama mi každý deň varila BYLINU "OČIANKU". Už ten názov vypovedá, že je určená na oči. Každý deň, tak 3x za deň som si dávala teplé obklady z očianky a oplachovala si oči týmto odvarom.

Foto: Ja - prax, škola ajurvédy. Procedúra používaná pri poruchách zraku TARPANA.

P1300013.jpg

Už som mala predoperačné vyšetrenia spravené, bola som pobalená a išli sme na príjem do nemocnice. Očiankové obklady mi veľmi pomáhali, vravela som naším, že VIDÍM LEPŠIE A OSTREJŠIE. Po vyšetrení lekárkou ma čakala VYNIKAJÚCA SPRÁVA.

STAL SA ZÁZRAK

Doktorka po vyšetrení povedala, STAL SA ZÁZRAK, všetko je krásne čisté, očko sa vyčistilo a nie je potrebná operácia. HURÁÁÁ, tešila som sa a moja mama so mnou. Moje modlitby o zázrak boli vyslišané. Zároveň to bol môj prvý ájurvédsky úspech v živote.

Pani doktorka nechcela veriť tomu, že bylina môže mať taký veľký úspech na zlepšenie zraku.

Mala som plné zuby operácií rok čo rok. Často boli z môjho laického pohľadu zbytočné, pretože aj tak som lepšie nevidela po operácií.

Len ma trápili a výsledky žiadne

Prečo riešiť niečo zložito (operáciou), keď to ide aj ľahšie a menej bolestne. tu nastal zlom v mojom živote, kedy som sa začala zaujímať o iné druhy medicíny a našla som AJURVÉDU.

Môj záujem o ájurvédu stúpol mojou prvou ájurvédskou knihou od Mudr. Ulrich Bauhofer v knihe Vykročení k tichu (Maharishi ajurvéda, tichá medicína pro hlučnou dobu).

Aký je môj zrak dnes?

Povedala by som, že ovplyvniteľný - v závislosti od toho akú pozornosť zraku venujem. Do blízka vidím dobre, čítam drobné písmenka bez okuliarov. Do diaľky už nevidím dobre, nerozoznávam tváre, nevidím ostro a potrebujem okuliare. 

Napriek tomu, že mám v očiach umelé šošovky, dokážem si svoj zrak korigovať, zlepšiť a zostriť zrak rôznymi prostriedkami pre zlepšenie zraku.

Doteraz som ostala verná OČIANKE + pribudli iné zlepšováky vďaka ájurvéde.

Keď mám čas a robím niečo pre zrak, môj zrak sa výrazne zlepšuje a dokonca až tak, že dokážem čítať titulky v TV z veľkej vzdialenosti bez okuliarov. Vtedy vidím výraznejšie farby a mám zostrený zrak, svet je pre mňa krajší.

Keď nerobím pre zrak nič, tak sa mi zrak vráti do normálu, kedy nedokážem čítať dobre titulky v TV bez okuliarov ani z blízkej vzdialenosti.

Tu platí, ak uplatňujem ájurvédu v praxi, mám výsledky. Keď prestanem, výsledky sa časom vytratia. V mojom prípade si zrak vyžaduje celoživotnú pozornosť a nápravu. 

Prestala som nosiť okuliare na očiach celý deň a nosím ich len keď nevyhnutne potrebujem. Všimla som si, že keď som začala nosiť okuliare celý deň, zrak sa mi výrazne zhoršil. Pri činnostiach kedy okuliare nepotrebujem, skladám okuliare dole. To mi pomohlo napraviť výrazne zhoršenie zraku.

Absolvovanie školy ajurvédy

 Foto: So spolužiakmi a naším učiteľom - zvládli sme 1. ročník školy ájurvédy

600444_528196400561646_1904813044_n.jpg

Prihlásila som sa do školy ájurvédy a absolvovala všetky 3 ročníky, ročné školy ajurvédy u najlepšieho ajurvédara u nás Pavla Hlôška. Treba sa učiť od najlepších.

Foto: Úspešné ukončenie 2. ročníka školy ájurvédy a udelenie certifikátu od môjho učiteľa.

P1330346.jpg

Ďiaľkové štúdium ájurvédy

Mám za sebou aj diaľkové štúdium ájurvédy a získanie certifikátu, ktoré viedli svetové špičky ajurvédy, významný celosvetovo uznávaní lekári ako Mudr. Robert Svoboda, Dr. Claudia Welch, Dr. Vikram Chauhan, Prashanti de Jager, Mudr.David Frej a iní.

 

Významní učitelia od ktorých som sa učila aj v škole ajurvédy: Vasant Lad, Deepak Chopra, Mudr. Martina Zisková, GOVINDA.

 

Ajurvédu som si zamilovala

 Kamarátime sa spolu cca 13 rokov, od čias môjho samoštúdia a posledné  roky viac praktický. Naučila som sa poradiť si so zdravotnými obtiažami a ešte lepšie, viem im PREDCHÁDZAŤ.

Ajurvéda je medicína na celý život a v tomto obore už chcem iba rásť a zdokonaľovať sa.

 

NAMASTE, Zdenka Vaská

Foto: Prednesenie mojej záverečnej práce na tu najdôležitejšiu tému a to trávenie a tráviaci oheň AGNI, 2. ročník. Agni musí ovládnuť každý dobrý ájurvédar.

P1330309.jpg

Foto: Ja - Prax škola ájurvédy 2. ročník  – Liečebná procedúra Širodara, ktorá sa používa u širokého spektra ochorení, hlavne ochorenia spojené  s hlavou a so stresom.

P1320626.jpg

Foto: Prax v škole ájurvédy – vyrábanie liečivých bylinných náplasti proti bolesti.

P1320468.jpg

Foto: Prax, BASTI procedúra, pri bolestiach krčnej chrbtice, či iných bolestiach a zdrav. problémoch.

P1300028.jpg

Foto: Prax varenia – Čapaty v Indií používané miesto chleba, veľmi zdravé a mňamka. Správne pripravené čapaty by sa malo nafúknuť.

P1290991.jpg

Fotky: Prax, príprava chutných liečiv uložených v tanieroch a výroba liečivých mastí s esenciálnými olejmi. 3. ročník

P1350598.jpg
P1350590.jpg
P1350554.jpg

Foto: 3 ročník ŠA. To sme nespali, počúvali sme liečebnú nahrávku  s hovoreným slovom.

P1350204.jpg

Foto: Teória, na obrázku je tzv. KAMEŇ MUDRCOV – toto musí zvládnuť, každý dobrý ajurvédar.

P1350093.jpg

Foto: Teória metabolizmu.

P1290039.jpg

Fotky: Škola ájurvédy: Výučba ájurvédskych receptov. Čo sme si navarili, to sme si aj zjedli.

P1290998.jpg
P1280703.jpg
P1290985.jpg

Foto: Škola ájurvédy: Skrášlovacie okníčko s tou najlepšou ájurvédskou kozmetikou na trhu. 

P1300789.jpg

Fotky: Škola ájurvédy - výučba ájurvédskej masáže.

P1280042.jpg
P1290033.jpg
P1280485.jpg
P1310646.jpg
P1310660.jpg

Fotky: Pulzová diagnostika a liečivé marmové body.

P1350620.jpg
P1350624.jpg

Foto: Ideomotorické cvičenie na ovplyvňovanie marmových bodov.

P1350220.jpg

Certifikáty

Postupne budem pridávať ďalšie certifikáty.

IMG_8554A.jpg IMG_8568A.jpg IMG_8563A.jpg
IMG_8564A.jpg IMG_8565A.jpg IMG_8567A.jpg
IMG_8572A.jpg IMG_8569-2A (1).jpg IMG_8570-2A.jpg

Môžte mi zanechať komentár. :) Budem sa tešiť.

15 - MINÚTOVÁ KONZULTÁCIA ZDARMA

clock-15mins_1_large.png

Potrebujete sa poradiť? Využite 15-minútovú konzultáciu zdarma.

Stačí, ak kliknete na tlačítko nižšie a ja sa vám ozvem a dohodneme si termín konzultácie po telefóne.

Nenechajte nič na náhodu. Ide o vaše zdravie. Kontaktujte ma a využite svoju 15-minútovú konzultáciu zdarma:

Mám záujem o osobnú + pulzovú diagnostiku alebo online konzultáciu. Chcem si dohodnúť termín.

studio - session - Zdenka Vaska_08.jpg

O ZDENKE

Ľudské telo a inteligencia organizmu ma fascinuje. Dlhé roky som hľadala spôsob liečby, ktorý by mal výsledky a prinavrátil stratené zdravie prírodnou cestou.

A našla som ájurvédu, ktorá splnila aj moje náročné nadočakávania. :)

Venujem sa indickej medicíne - ájurvéde a viem vám byť nápomocná s vaším zdravím.

Zároveň som masérka s praxou v Bojnickych kúpeľoch. Rukami mi už prešlo TISÍCE pacientov.

≈ Viac o mne si prečítajte tu ≈

Spolupracujem so svojím učiteľom ájurvédy, ktorý patrí medzi najlepších ajurvedárov u nás.

≈ Viac o Pavol Hlôška tu ≈

Povedali o Zdenke

Môj dlhodobo podľa súčasnej medicíny neliečiteľný problém sa vďaka ani nie ročnému stravovaniu podľa ajurvedy, užívaniu ajurved. liekov a masáži začína naprávať, liečiť.

Ajurvedka Zdenka, veľmi zlatá osôbka, vždy ochotná poradiť, pomôcť.

Maťka Murínová

Zdenka mi spravila 2 hodinovú TOP ájurvédsku masáž. Úžasne ma Zdenkina masáž uvoľnila, nabudila energiou, vyvolala vo mne príjemné pocity a užil som si pri nej neskutočný relax. A masáž hlavy bola zlatý klinec programu.

Michal Kopecký, Vyšná Rybnica, Autor knižného bestselleru Príťažlivosť
Test, ktorý ti prezradí skutočný vek tvojho tela.

Anglický vedci zistili, že náš aktuálný vek v skutečnosti nie je  totožný s vekom nášho tela.

Otestujte aké staré je vaše telo v skutočnosti.

Test, ktorý ti prezradí skutočný vek tvojho tela.

Kedy je človek skutočne starý? Keď má 35 alebo 50 rokov? 

Zdravý a vitálny človek bude mať telo mladšie ako je jeho skutočný vek. Získať mladšie telo je aj cieľom ájurvédy a vy tým získate lepšie zdravie.

Anglický vedci zistili, že náš aktuálny vek v skutečnosti nie je  totožný s vekom nášho tela.

Na porovnanie staršie testy celebrit: Madonna mala 50 rokov a jej telo vyzeralo na 35 rokov alebo  telo vtedy 25 ročnej Britney Spears vyzeralo na 30 rokov.  

Otestujte aké staré je vaše telo v skutočnosti, a to nezávisle od vašeho momentálneho veku.

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.